Nápoveda / Užitočné rady | Nabazare


Nápoveda / Užitočné rady


Ako vložiť inzerát
Inzercia na našom serveri nabazare.sk je zdarma. Pred každým vložením inzerátu si prosím prečítajte pozorne Všeobecné podmienky využívania služieb serveru nabazare.sk, aby ste predišli porušeniu pravidiel, ktoré by napokon viedli k vymazaniu Vášho inzerátu. Nový inzerát môžete vložiť stlačením tlačidla "Pridať inzerát", ktorý sa nachádza v hornej lište a takisto v pravo dole. Po kliknutí na tlačidlo "Pridať inzerát" zvoľte kategóriu a podkategóriu inzerátu. Keď inzerujete napríklad tričko, nedávajte ho do kategórie "auto" pretože do nej nepatrí a môže byť zo serveru zmazaný. Najskôr zvolíte typ inzerátu, a to buď "Ponuka" (niečo predávate, alebo ponúkate zamestnanie, službu), alebo "Dopyt" (niečo chcete kúpiť, alebo hľadáte prácu). Zvoľte správnu kategóriu podľa Vášho tovaru. Ďaľší krok je, že vyplníte konkrétne údaje týkajúce sa Vášho inzerátu: Nadpis, text, cena a mesto. Do každého inzerátu máte možnosť vložiť jednu až päť fotografií, ktoré Vám pomôžu zvýšiť dopyt Vášho inzerátu. Vkladané fotografie musia byť vo formáte jpeg. Môže byť akokoľvek veľká. Fotografia bude zmenšená. Ďalšia časť slúži na Vaše osobné údaje: Meno, Telefón, e-mail.
Po kliknutí na tlačidlo "Odoslať" sa inzerát objaví v tej kategórii kde ste ho vložili. Inzerát si môžete skontrolovať, prípadne opraviť, ak kliknete na odkaz "Editovať". Podobným spôsobom môžete inzerát aj vymazať, tlačidlom "Zmazať". Váš inzerát bude na nabazare.sk 6 mesiacov. Potom bude automaticky vymazaný.


Ako vyhľadať svoj inzerát
Vaše inzeráty môžete vyhľadať kliknutím na tlačidlo "Moje inzeráty", zadáte Váš e-mail, alebo telefónny kontakt a po odoslaní tejto informácie sa Vám objavia. Tento postup vám zabezpečí nahliadnutie Vašich inzerátov, ktoré však môžete editovať alebo mazať až po prihlásení.

 
Ako editovať a zmazať inzerát
Každý inzerát ktorý ste vložili máte možnosť editovať a to nasledovne. Prihláste sa buď cez uživatelské meno a heslo, alebo prostredníctvom Facebook login alebo Google login. Po prihláseni sa objavia Vaše inzeráty, ktoré môžete následne editovať prípadne zmazať.


Ako zvýrazniť svoj inzerát

Po vložení inzerátu máte možnosť zvýrazniť svoj inzerát. Môžete využiť ktorúkoľvek z ponúkaných možností alebo ich vzájomne kombinovať. Taktiež si môžete zvoliť dobu trvania tej ktorej funkcie, ktorá Vám zabezpečí odlišenie Vášho inzerátu od inzerátov ostatných užívateľov. Zvýraznením inzerátu získavate vyššiu sledovanosť Vášho inzerátu, čo Vám zabezpečí rýchlejší a efektívnejší predaj ponúkaného produktu. Viac o výhodách zvýraznenia inzerátu podľa jednotlivých funkcií sa dočítate vo Všeobecných podmienkach.


Ako hľadať v inzerátoch
Ak máte záujem o rýchle vyhladávanie v inzerátoch na to slúži zelená lišta uplne hore, ktorá sa zobrazuje vždy na stránke nabazare.sk . Do prvej kolkonky sa udáva vec o ktorú máte zaujem respektíve ktorú hladáte (napr. Anglická mačka) nikdy nepíšte skrátene formy slov ako napríklad: (angl.mačka) pretože, vyhladávač nedokáže sklonovať. Zadajte lokalitu (mesto). Vyhladávanie môžete rozšíriť vybraním okolia v km. Následne stlačte tlačidlo "Začni hladať".


Čo nesmiem inzerovať
Na serveri je zakázané inzerovať ničnehovoriace inzeráty bez zreteľnej konkrétnej ponuky tovaru alebo služby. Pokiaľ sa na serveri objaví "zakázaný" inzerát, ktorý bude administrátorom vyhodnotený ako inzerát v rozpore so Všeobecnými podmienkami využívania serveru Nabazare.sk, tento bude zmazaný bez povinnosti nahradiť užívateľovi zaslanú čiastku na topovanie inzerátu. Poplatok v sekcii Práca a Služby je za schválenie administrátorom, toto schválenie je samozrejme u inzerátov porušujúcich podmienky záporné a užívateľ nemá v tomto prípade nárok na vrátenie poplatku. Pokiaľ vložíte dva rovnaké inzeráty, bude ten starší systémom označený ako duplicitný a vymaže sa.

 
Zabudnuté heslo
Ak sa vám podarilo zabudnúť Vaše heslo, kliknite na  "Zabudol som heslo". Tento odkaz nájdete po kliknutí na tlačidlo "Prihlásenie". Zadajte váš email ktorý ste zadávali pri prihlasovaní a systém vám automaticky vygeneruje nové heslo ktoré vám bude zaslané na váš email .